Jeseník a Opole – učení a poznání bez hranic

Devět studentek a studentů druhého ročníku oboru Obchodní akademie se zúčastnilo výměnného pobytu na partnerské škole ZSZ 4 v Opole ve dnech 18.9. – 21.9. Projekt výměnného pobytu s názvem „Jeseník a Opole – učení a poznání bez hranic“ byl finančně podpořen Olomouckým krajem a díky této akci měli účastníci pobytu možnost seznámit se s prostředím polské školy.
Naši žáci se zúčastnili výuky s cílem vzájemného poznání a integrace s polskými žáky a zúčastnili se aktivit založených na skupinové práci. Zábavná byla návštěva ZOO s plněním úkolů a netradiční pak pojetí hodiny odborného předmětu s ekonomickým zaměřením. Milovníci historie si přišli na své na zámku Brzeg, opět společně s polskými studenty. Hodina ZPV podobně jako předešlé byla zaměřená na plnění praktických úkolů ve skupinkách a speciálně pro naše studenty byla připravena hodina polského jazyka pro cizince. Nechyběla samozřejmě ani prohlídka města.
Studenti se o své dojmy z Opole podělí se spolužáky nejen na hodině polštiny, ale akci budou prezentovat také na dnech otevřených dveří.