Implementace krajského akčního plánu v OK II

Workshop IKAP

Ve středu 20. dubna 2022 se žáci třídy H2A a zájemci z ostatních tříd zúčastnili besedy v rámci projektu Implementace krajského akčního plánu v Olomouckém kraji II na téma Přijímání rizika – schopnost vyhodnocovat a přijímat riziko.

Přednášející Ing. Michal Menšík, Ph.D. z Moravské VŠ, Olomouc představil možná rizika z činností běžného života i při podnikání a naznačil, jaké jsou možnosti ochrany před těmito riziky. Dále se řešila rizika při vzniku nové firmy a v začátcích podnikání. Protože se po skončení akce rozpoutala živá diskuze, bylo poznat, že žáky toto téma zaujalo.

Děkujeme přednášejícímu Ing. Michal Menšíkovi, Ph.D. i organizátorovi z MVŠ Doc. Ing. Adamu Pawliczekovi, Ph.D. za zajímavé poznatky.

M. Sedlářová, metodik podnikavosti na SŠ

Podnikatelský záměr fiktivní firmy

Dne 11. ledna 2022 byli žáci HŠVP a OA Jeseník ze tříd H4A a OA3 pozváni do Olomouce na předávání cen za účast v soutěži PODNIKATELSKÝ ZÁMĚR FIKTIVNÍ FIRMY realizované v rámci projektu Implementace krajského akčního plánu v Olomouckém kraji II.

Žáci tento podnikatelský záměr tvořili od září do prosince 2021 pod vedením p. učitelek Jany Paulové a Miroslavy Sedlářové.

Dne 8. prosince 2021 probíhala samotná soutěž, z důvodu covidové situace v on-line verzi.

Po předání cen se žáci zúčastnili prohlídky prostor pořádající Moravské vysoké školy v BEA centru, IT společnosti TESCO SW a.s. a malého TV studia.

Všem zúčastněným žákům i pedagogům děkujeme za reprezentaci školy.

APLIKACE LETSGO PRO VZDĚLÁVÁNÍ (H4A – M. Sedlářová)

Filip HATALA

Tereza MORAVCOVÁ

Lucie LEXMANOVÁ

Hana JELÍNKOVÁ

POJÍZDNÁ KAVÁRNA COFFEE TRUCK, S. R. O. (OA3 – J. Paulová)

Matias KAVICKÝ

Lenka KOZLOVÁ

Maria IACOB

Marie KOVALCOVÁ

Vilém JUŘENA

M. Sedlářová, metodik podnikavosti na SŠ