Anglie

2015

Ve dnech 8. až 14. listopadu 2015 se devět studentek a jeden student Hotelové školy Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník zůčastnili jazykového pobytu v Londýně. Akce byla financována z projektu Výzva č. 56. Podobný jazykový pobyt následně absolvovala i další skupina ve dnech 29. 11. až 5. 12. 2015.

Odjezd byl stanoven na neděli 4:30 ráno. Cestovali jsme autobusem společně s dvaceti studenty ze zlínského gymnázia a s dvaceti studenty základní školy v Postoloprtech. Calaiskou úžinu jsme překonali trajektem. Na území Londýna jsme dorazili v pondělí mezi desátou a jedenáctou hodinou. Čekala nás povinná osmihodinová pauza autobusu, proto náš řidiči vysadili u St. Paul´s Cathedral a vyrazili jsme do města. Postupně jsme si prohlédli katedrálu, Museum of London, Millenium Bridge, Tate Gallery, London Bridge, Belfast, Tower Bridge, Tower of London, nakonec jsme se vydali lodí k London Eye, kde nás opět naložil náš autobus a odjeli jsme na ubytování do skautského tábora v oblasti Croydon.

V úterý nás už čekala výuka angličtiny. V sedm hodin jsme započali přesun autobusem z oblasti Croydon do Hounslow, kde se nachází jazyková škola New London College. Nedaleko školy je nejvytíženější letiště v Evropě, London Heathrow. Výuka trvala tři vyučovací hodiny, studenti byli rozděleni do skupin podle věku. Po škole jsme nasedli do autobusu a vydali se k Windsor castle, jednomu ze sídel královské rodiny. Po zakoupení vstupenek a kompletní rentgenové prohlídce jsme měli možnost si tento rozsáhlý hradní komplex (druhý největší po Pražském hradě) projít.

Středeční dopoledne bylo opět zaplněno cestou autobusem a výukou angličtiny. Odpoledne jsme navštívili Nature Museum, Kensington Palace, Hyde Park společně se Speaker´s Corner a na závěr jsme měli rozchod na Oxford Street, kde jsme si mohli nakoupit vše, o čem jsme snili.

Čtvrtek byl poslední den školy. Studium bylo zakončeno předáním certifikátů všem studentům. A protože nákupy na Oxford Street nám úplně nestačili, vyrazili jsme do nedaleké nákupní čtvrti přímo v Hounslow. Tam jsme se mohli vyřádit do sytosti.

V pátek v 6:00 jsme si sbalili kufry, posnídali jsme a opustili ubytovnu kolem sedmé hodiny. Čekal nás náročný den, osmihodinová přestávka autobusu a poslední návštěva londýnského centra. Autobus nás dovezl do oblasti North Greenwich, kde jsme si koupili celodenní lístky na metro a přesunuli jsme se metrem do Westminsteru. Tam jsme si prohlédli Houses of Parliament s věží, ve které je umístěn zvon Big Ben. Dále jsme pokračovali k Westminster Abbey, kolem Horses Guards k Trafalgar Square, a potom k Buckingham Palace, nad kterým vlála vlajka královny, a tak jsme poznali, že je královna doma. Potom jsme se přesunuli na Baker Street, prohlédli jsme si Regent´s Park, prošli kolem Madame Tussauds a nakonec došli na Oxford Street, kde jsme utratili poslední libry. Metro nás pak dopravilo zpět na zastávku North Greenwich, kde na nás čekal autobus. V 18:00 londýnského času jsme vyjeli zpět k domovu, kam jsme dorazili druhý den přibližně v 18:30 našeho času.