Sportovní soutěže

Úspěch florbalistů

Ve středu 12.února 2020 se naši hoši zúčastnili okresního kola ve florbale. Po dvou zápasech kdy jsme první vyhráli a druhý remizovali se hrálo o vše. V případě prohry bychom skončili na 3 místě, při remize na 2 místě a jedině výhra nám zaručovala místo první. V rozhodujícím utkání se podařilo zvítězit 2:1 když jsme vsítitili vítěznou branku v poslední vteřině utkání. Tím jsme postoupili do krajského finále.

Sportovní akce ve školním roce 2018/19

V TEV ve školním roce 2018-2019 se naši studenti pravidelně zúčastňovali sportovních akcí pořádaných AŠSK pod záštitou SVČ Jeseník. Postupně jsme se účastnili v září soutěží v kopané a atletice, následoval v říjnu přespolní běh, košíková a florbal. Konec roku završila účast na tradiční Vánoční laťce ve skoku vysokém. V lednu a únoru jsme se účastnili postupně turnajů v sálové kopané, opět ve florbale a ve šplhu. V únoru se konal pro zájemce lyžařský výcvik. V březnu se konalo okresní kolo v odbíjené a poslední akcí byla střelba se vzduchovky, a to v měsíci květnu. Ve všech soutěžích mimo kopané jsme obsazovali chlapecké i dívčí kategorie.

Ve všech těchto soutěžích jsme celkem získali 15 medailových míst a tři čtvrtá místa. První místo jsme získali 3krát, druhé 5krát a třetí 7krát.

Sportovní akce v únoru 2018

V měsíci únor se naši zástupci zúčastnili celkem tří sportovních akcí. První byla soutěž ve futsale hochů, kterou tradičně pořádá SOU gastronomie a farmářství Jeseník, naši chlapci obsadili velmi pěkné třetí místo při účasti pěti družstev. Další akce byly pod záštitou AŠSK, a to florbal, kde hoši získali třetí místo a dívky místo druhé. Poslední akcí tohoto měsíce byl šplh družstev a naši zástupci zde obstáli v konkurenci středních škol okresu, kdy dívky vybojovaly druhé místo před družstvem gymnázia a hoši skončili na místě třetím. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

Sportovní akce ve v 1. pololetí školního roku 2017/2018

V prosinci a lednu se naši studenti zúčastnili tří sportovních akcí. V prosinci naši šachisté suverénně vyhráli okresní kolo a postoupili do krajského, naše zástupkyně na Vánoční laťce ve skoku vysokém skončila na pěkném třetím místě a v lednu naši volejbalisté shodně obsadili na turnaji středních škol  druhá místa. Blahopřejeme.

Florbal 2017

Ve čtvrtek 16. února se naše družstva chlapců a dívek zúčastnila turnaje středních škol ve florbalu. Naši chlapci po třech remízách a jedné porážce dosáhli pouze na čtvrté místo, děvčata po jedné porážce a dvou vítězstvích obsadila celkově místo druhé. Oběma družstvům  blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Šplh 2017

Ve čtvrtek 9. února se naši studenti zúčastnili okresního kola ve šplhu. Naši zástupci, oslabeni nemocemi, se v konkurenci ostatních škol neztratili, hoši na stupně vítězů sice nedosáhli, ale děvčata skončila na druhém místě. Blahopřejeme.

Sálová kopaná 2017

Ve čtvrtek 19.ledna se zúčastnili naši chlapci tradičního turnaje v sálové kopané, který každoročně pořádá SOU Gastronomie a Farmářství v Jeseníku. Zúčastnilo se celkem 5 družstev. Po sehrání všech zápasů družsta gymnázia,strojní a stavební průmyslovky a nás získali stejný počet bodů. Rozhodovalo skóre a bohužel vzhledem k tomu jsme skončili až na třetím místě.

Všem našim reprezentantům děkujeme a blahopřejeme.

Šachy 2016

Výborného úspěchu dosáhli naši reprezentanti v šachu a suverénně vyhráli okresní kolo, když porazili všechny soupeře rozdílem třídy a postoupili do krajského finále v Olomouci. Přejeme co nejvíce dalších úspěchů.

3. čtvrtletí 2015/2016

Hlavní sportovní akcí v únoru byl lyžařský výcvik, který se nakonec nekonal pro nedostatek sněhu. Další soutěže, které se konaly v tomto období byly florbal hoši i dívky, děvčata obsadily druhé místo a chlapci čtvrté. V sálové kopané hoši postoupili do finále, kde podlehli družstvu gymnázia a získali celkově druhé místo. V soutěži ve šplhu se děvčata umístila na třetím místě, hochům se tolik nedařilo a skončili pátí. Poslední akcí byl silový čtyřboj chlapců, kterého jsme se zúčastnili po mnoha  letech a vybojovali jsme 3 místo a náš student J. Keclík se umístil celkově na čtvrtém místě.

O pohár Josefa Masopusta (3. ročník) – kopaná 2014

Studenti HŠVP se v úterý 23. 9. 2014 zúčastnili třetího ročníku soutěže O pohár Josefa Masopusta. A zvítězili! Během tří ročníků této soutěže naši studenti dvakrát vyhráli a jednou se umístili na druhém místě. Je to krásný výsledek. Děkujeme reprezentantům školy a gratulujeme.

Florbal 2014

V úterý 28. 1. 2014 se naše škola zúčastnila turnaje ve florbalu, chlapci získali 3. místo, dívky krásné 2. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Střelba ze vzduchovky 2014

Dne 15. 1. 2014 proběhla soutěž ve střelbě ze vzduchovky. Družstvo chlapců získalo 1. místo, dívky se umístily na druhé pozici. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Střelba ze vzduchovky – okresní kolo 2012

Ve středu 12. 12. 2012 proběhla ještě soutěž ve STŘELBĚ ZE VZDUCHOVKY. Student Ondřej Kocourek se umístil v jednotlivcích na třetím místě. V kategorii dívek se družstvo Hotelové školy Vincenze Priessnitze umístilo na krásné druhé příčce. Děkujeme za reprezentaci.

Volejbal – okresní kolo 2012

Ve středu 12. 12. 2012 se konalo okresní kolo ODBÍJENÉ pro střední školy. Hotelová škola Vincenze Priessnitze zaznamenala další velký sportovní úspěch. Družstvo chlapců turnaj vyhrálo, dívky skončily na místě druhém. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

Košíková – okresní kolo 2012

Ve čtvrtek 15. 11. 2012 proběhlo okresní kolo KOŠÍKOVÉ pro střední školy. Družstvo dívek z Hotelové školy Vincenze Priessnitze vybojovalo 2. místo, chlapci získali místo třetí. Děkujeme za reprezentaci.

Corny – středoškolský pohár v atletice – okresní kolo 2012

Dne 26. 9. 2012se konal středoškolský pohár v atletice. Hotelová škola Vincenze Priessnitze Jeseník zde měla své zastoupení a získala celkové třetí místo v chlapecké kategorii. Největší úspěch zaznamenal Michal Vejnar (vrh koulí 1. místo) a Antonios Cakirpaloglu (běh 1 500 m 3. místo). Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci.

Sportovní den SŠ 2012

Dne 13. 9. 2012 se konal sportovní den středních škol. Pro nepřízeň počasí byl sehrán pouze volejbalový turnaj. Ostatní soutěže (basketbal, fotbal) byly přesnuty na 18. 9. 2012.

Vybraní studenti, kteří zastupovali Hotelovou školu Vincenze Priessnitze Jeseník, získali 4. místo ve volejbalu a 2. místo v basketbalu. Fotbalisté vyhráli Pohár Josefa Masopusta 2012/2013.

Gratulujeme, děkujeme za účast a reprezentaci školy.

Šplh 2011

Naši zástupci se ve druhém týdnu měsíce únor zúčastnili soutěže ve šplhu, která se pořádala na SOŠ GaP Jeseník, kde se tato soutěž pravidelně pořádá.

Chlapci soutěžili na laně jen za pomoci rukou, tedy bez přírazu, kde se v okresní konkurenci umístili na bramborové /čtvrté pozici/, ale velmi mile překvapila děvčata, kde jsme postavili dvě družstva a získala druhé a třetí místo. Díky tomu jsme získali postupové místo do krajského finále pořádané na SOŠ GaP Jeseník.

Zde v konkurenci osmi zástupců celého kraje se umístili na šestém místě. Poděkování patří našim studentkám Zuzaně Pavlíčkové, Veronice Čeganové, Karolíně Rekové a Anetě Zatloukalové.