Vzděláváme se na hotelové škole…

Vzděláváme se na hotelové škole…

Ve druhé polovině roku 2015 se škola zapojila do projektu s názvem Vzděláváme se na Hotelové škole V. P. v Jeseníku. Tiskovou zprávu k projektu si můžete přečíst ZDE.

Dvě skupiny studentů se zúčastnily jazykového kurzu v Londýně (podrobnosti jsou uvedeny v sekci Zahraniční praxe a stáže), jedna skupina v Berlíně. Tři učitelky vyrazily na jazykový kurz na Maltu, jedna do Německa a jedna do Francie. Dále se paní zástupkyně zúčastnila stínování ve Wroclavi.

Součástí výzvy 56 je také projekt Čtenářské dílny. Na naší škole jsme tento projekt začali realizovat ve 2. a 3. ročníku. Výběr knih jsme zaměřili na díla, která se nacházejí v seznamu děl k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury. Učitelé vytvořili tematický plán na 10 dílen pro každý ročník, objednali vybrané tituly knih a během měsíců listopad a prosinec se na naší škole ve 2. a 3. ročníku uskutečnilo šest dílen. Studenti v hodinách pracovali s knihami, četly se ukázky z děl, někdy se používaly pracovní listy. Naši studenti si hodiny čtenářských dílen velmi oblíbili a projevili zájem v nich pokračovat i do budoucna. Mnozí si knihy zapůjčují domů.