Návštěva vysoké školy v Nyse

Návštěva vysoké školy v Nyse

Již druhým rokem jsme se studenty oboru Obchodní akademie navštívili vysokou školu v Nyse. Tentokrát při příležitosti Týdne vědy na této univerzitě. Na exkurzi jsme byli v rámci česko-polské spolupráce pozváni zástupci města společně s jinými středními školami z Jesenicka.

Po příjezdu na rektorát vysoké školy a zároveň Institut Nauk o zdraví nás přivítal prorektor dr. Tomasz Drewniak, který nás krátce seznámil s plánovaným programem. Poté jsme se odebrali na fakultu Financí a technických oborů, kde jsme se společně se studenty jiných škol zúčastnili soutěže o investování na finančních trzích. Suverénně zvítězil tým naší školy ve složení Alexandr Včulek a Michal Dvořáček a obdržel hodnotnou cenou – notebook. Další zastávkou byla budova G, kde se nachází Institut Architektury a urbanistiky, Akademický inkubátor, Centrum vědy a vzdělávání aj. Zde jsme se rozdělili do dvou skupin, z nichž jedna zhlédla ukázku dronu a druhá tisk v 3D tiskárně – výrobu 3D modelu. Následně jsme se přemístili na krátkou přednášku o integrovaném záchranném systému včetně ukázky hasičských přístrojů.

Atraktivita studia na zdejší vysoké škole je dána rozmanitostí oborů, dopravní dostupností a příbuzností našich jazyků. Zejména studenti oboru Obchodní akademie, kteří se již od 3. ročníku učí aktivně polštinu by tuto možnost mohli využít. První absolvent naší školy již ostatně na VŠ v Nyse studuje.

Za účastníky exkurze Ing. Jana Paulová

 

http://www.pwsz.nysa.pl/